v Nižnom Žipove

Domov

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Stop diskriminácii na základných a stredných školách

Prostredníctvom výzvy na predkladanie projektov v rámci Akčného plánu predchádzania všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie  na obdobie rokov 2006 – 2008 vyhlásenej Úradom vlády Slovenskej republiky Sekciou  ľudských  práv      a menšín OZ Za spolužitie získalo grant na realizáciu projektu "Stop diskriminácii na základných a stredných školách".
Projekt bol realizovaný v dňoch 1. - 3. októbra 2008 na Základnej škole Nižný Žipov za účasti riaditeľov, zástupcov riaditeľov, učiteľov a asistentov učiteľov z 18 škôl Trebišovského, Košického, Michalovského regiónu a regiónu Vranov nad Topľou.  Konferencie sa zúčastnil zástupca Úradu vlády SR Sekcie ľudských práv a menšín, Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómsku komunitu, UNICEF,  Metodicko-pedagogické centrum Bratislava, alokované pracovisko Prešov, Krajský školský úrad Košice, Školská úradovňa Trebišov, Školská úradovňa Sečovce, Okresné oddelenie policajného zboru Trebišov, NsP Trebišov, OZ Poradňa pre občianske a ľudské práva Košice.

Základným cieľom konferencie bola Výmena skúseností a poznatkov profesijných skupín, ktoré pri výkone svojho povolania majú vplyv na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.

Ďalším cieľom konferencie bolo následné využitie poznatkov,  informácií v praxi  a príprava stratégie v danej oblasti.

Výjazdové zasadnutie konferencie 2.10.2008 v  Základnej škole, Kukučínova ulica,  Vranov nad Topľou, ZŠ I. Krásku Trebišov a SOU Viničky prispelo k spoznávaniu prostredia a výmene skúsenosti pri riešení situácii, ktoré boli predmetom konferencie.

Odborné prednášky z oblasti bezpečnosti, zdravia, dodržiavania ľudských práv a z oblasti psychológie  lektori prednášali  tretí deň konferencie.  V popoludňajších hodinách 3.10.2008 zasadali pracovné skupiny.

Realizácia projektu:

.